ILGTSPĒJA
Mūsu misija ir pārvērst ilgtspēju no vārdiem par reālu darbību, piedāvājot vairākkārt lietojamos traukus. Šie trauki ne tikai palīdz samazināt ietekmi uz vidi, bet arī būtiski samazina atkritumu apjomu pēc pasākumiem, padarot vidi tīrāku un drošāku nākamajām paaudzēm.
Mēs aicinām jūs pievienoties šai kustībai un kopā mainīt paradigmu pasākumu rīkošanas nozarē, apliecinot, ka ilgtspējīga prakse vairs nav tikai solījumi, bet gan mērķtiecīga darbība, kas nodrošina pozitīvu ietekmi uz mūsu planētu un tās nākotni.
Diemžēl sabiedrībā ir izveidojies maldīgs priekšstats par vienreizlietojamo papīra/kartona trauku pārstrādi. Papīra trauki vairumā gadījumu netiek pārstrādāti!
Kādēļ? Tādēļ, ka ražošanas procesā, lai palielinātu trauka izturību, papīra/kartona traukos tiek ieklāts polietilēna vai citu plastmasas sakausējumu slānis, ko pēc tam nav iespējams atdalīt, lai spētu materiālus pārstrādāt.
Priekšstats, ka papīra glāzes ir pārstrādājamas, arī ir maldīgs. Tās no iekšpuses pārklāj polipropilēna (PP) slānis, kas glāzes padara nepārstrādājamas. Tās pēc izmantošanas faktiski tiek apglabātas atkritumu poligonā.
Vēl viens no šķēršļiem, kas neļauj pārstrādāt papīra traukus, ir tauki. Pēc saskarsmes ar pārtiku uz trauka paliek eļļaini, netīri tauku pleķi, kas nozīmē, ka pēc pasākuma lielais vienreizlietojamo papīra trauku daudzums tikai audzē atkritumu kalnus izgāztuvēs. Šo problēmu ir jāattiecina arī uz picu un tamlīdzīga ēdiena piegāžu traukiem, un jāatceras, ka tie nav šķirojami pārstrādei!
ES pārstrādes mērķi plastmasas iepakojumam
SIA Depozīts sava uzņēmuma darbībā ievēro ANO ilgtspējīgas attīstības programmu, izvirzot vairākus mērķus. Veidot globālu pieeju ilgtspējīgai attīstībai, atbalstot ANO mērķus un veicinot videi draudzīgu dzīvesveidu, palīdz tādi pasākumi, kas ietver:
- atkritumu samazināšanu: depozīta trauki veicina ilgtspējīgu patēriņu, mazinot vienreizlietojamo trauku izmantošanu un atkritumu daudzumu;
- resursu efektivitāte: atkārtoti lietojamu trauku izmantošana un pārstrāde iekļaujas ilgtspējīgā resursu pārvaldībā, kas ir svarīgs ANO mērķis;
- sabiedrības informētība: veidojot izpratni par ilgtspējīgu dzīvesveidu un trauku pārstrādi, veicina sabiedrības izglītotību un iesaistīšanos ilgtspējīgā attīstībā.